Darmowa dostawa od 30,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rozmiary obuwia – długość stopy a rozmiar buta.

2021-04-27
Rozmiary obuwia – długość stopy a rozmiar buta.

Rozmiary obuwia – długość stopy a rozmiar buta. Wybierając zakupy w sklepie internetowym z butami największym wyzwaniem jest odpowiedni dobór obuwia. Każdy z nas ma konkretny rozmiar stopy do którego pasować może wiele rozmiarów w zależności od producenta. Jak uniknąć źle dopasowanego obuwia poprzez zakupy w sklepie internetowym? Postaramy się omówić najczęściej wybierane przez Was rozmiary i dopasować długości stóp do konkretnego rozmiaru obuwia.  

23 cm jaki to rozmiar buta?

Pomiar Twojej stopy, wykonany dokładne, wskazał, że długość stopy wynosi w przybliżeniu około 23 cm. A więc, 23cm jaki to rozmiar buta? Z naszego doświadczenia możemy wskazać, że stopa o długości 23 cm to będzie standardowy rozmiar 36. Możemy tu przyjąć jednak pewien interwał. Rozmiar 36 cm często pojawia się w zakresie 22,5 – 23,5 cm w zależności od producenta. Najczęściej jednak ,23 cm to rozmiar buta 36.

24 cm jaki to rozmiar buta?

Jeżeli odpowiednio zmierzyłeś długość Twojej stopy a pomiar wskazuje długość w okolicach 24 cm to prawdopodobnie idealny rozmiarem dla Ciebie będzie rozmiar 37. Jednak należy pamiętać, że rozmiar 37 ma także szerszy zakres u różnych producentów – od 23,5 cm nawet do 24,5 cm. Jednak standardowo ,jeśli zastanawiasz się jaki rozmiar buta pasuje do stopy 24cm – odpowiedź – rozmiar 37.

Rozmiar 38  - ile to cm?

Statystycznie najczęściej kupowanym rozmiarem wśród obuwia damskiego to rozmiar 38. Wynika to ze statystyki – najwięcej kobiet nosi właśnie buty w tym rozmiarze. Pytanie brzmi : rozmiar 38 – ile to cm długości stopy lub wkładki? Jeżeli chcemy odnieść się do długości wkładki to najczęściej rozmiar 38 ma długość 24,5 cm. Uważaj jednak, gdyż te wartości czasem są różne i mogą wynosić dla rozmiaru 38 od 24-25 cm długości wkładki.

25 cm jaki to rozmiar buta?

Idąc dalej w skali rozmiarowej butów możemy zadać sobie pytanie dotyczące długości 25cm. Jeśli Twoja stopa ma długość około 25 cm to z dużym prawdopodobieństwem powinieneś nosić rozmiar 39. Należy jednak zwrócić uwagę, że standardowo rozmiar 39 ma rozmiary wkładek w okolicach 24,5- 25,5cm. Reasumując, 25 to rozmiar buta 39.

 26 cm jaki to rozmiar buta?

Znajdujemy się w punkcie, gdzie zaczynają krzyżować się wyższe rozmiarówki damskie z niższymi rozmiarówkami męskimi.  Odpowiedzią na pytanie  „26 cm jaki to rozmiar obuwia?” będzie najczęściej rozmiar 40. Jeśli masz jednak stopę o długości 26 cm uważaj, gdyż w zależności od producenta możesz mieścić się w innym rozmiarze (najczęściej większym)

27 cm jaki to rozmiar buta?

Interesuje nas obuwie na które pasować będzie długość stopy 27 cm. W skali damskiej są to najczęściej rozmiary graniczne u producentów. Z dużym prawdopodobieństwem, jeśli zastanawiasz jaki rozmiar buta dla 27cm odpowiadamy : rozmiar 42. Zakres rozmiarowy dla wartości 42 to najczęściej długości stopy które mieszczą się w interwale +- 5mm od długości 27cm.   Ważną informacją dla wszystkich, którzy zastanawiają się jakie przełożenie występuje dla długości stopy a wkładki jest fakt, że wkładka zawsze powinna być dłuższa o około 5mm od długości stopy. Wyjątek stanowią obuwia zimowe i obuwie trekkingowe. W tego rodzaju butach, ze względu na konieczność założenia grubszej skarpety, może pojawić się konieczność zakupu butów nawet o 0,8mm do 1cm dłuższych.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 1521 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-20
Buty bardzo wygodne, ładnie wyglądają na nodze, dostawa expresowy.
2024-06-17
Wygodne i lekkie
pixel