Darmowa dostawa od 30,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak pozbyć się zapachu z butów?

2019-06-04
Jak pozbyć się zapachu z butów?

Nierzadko każdy z nas stoi przed podobnym problemem – jak pozbyć się zapachu z butów (nawet tych nowych). Powodów, dla których w butach utrzymuje się brzydki zapach jest wiele. Jeden z nich to prosty fakt, że stopy się pocą pozostawiając w bucie wilgoć która po czasie wydaje nieprzyjemny zapach. Może się to także stać w wyniku przemoczenia obuwia i nieodpowiedniego lub niewystarczającego wysuszenia ulubionej pary butów.

Zapobieganie przykremu zapachowi z butów

Najważniejsza jest higiena noszenia obuwia. Pamiętaj, że najskuteczniejszą metodą na utrzymywanie dobrego stanu higieny w bucie jest zakładanie zawsze czystych skarpet oraz czystych stóp – szczególnie w przypadku obuwia skórzanego. Skuteczną metodą na codzienne dbanie o stan higieny, a więc zapach butów jest ich regularne suszenie. Po każdym letnim wyjściu daj butom pooddychać w ciepłym miejscu lub wsadź w cholewkę kawałek zmiętej gazety. Wyciągnie ona całą wilgoć i zapobiegnie powstawaniu brzydkich zapachów.

Jak pozbyć się zapachu z butów domowymi sposobami?

Jeżeli szukasz skutecznego sposobu jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z butów (nowych czy starszych) warto najpierw skorzystać ze sprawdzonych, domowych metod. Pierwszą propozycją pozdbywania się brzydkiego zapachu jest użycie cytryny. Należy pokroić ją w plasterki, wsadzić do środka obuwia i odczekać kilka dni do wysnięcia. Owoc wyciągnie nieprzyjemny zapach, szczególnie z butów sportowych.

Inną skuteczną metodą jest wykorzystanie sody oczyszczonej lub proszku do pieczenia w celu pozbycia się brzydkiego zapachu z butów. Należy rozprowadzić taki proszek równomiernie po całej wewnętrznej części cholewki ( szczególnie wkładki !) i odczekać kilka do kilkunastu godzin. Uzupełnieniem tej metody może być także wykorzystanie mieszanki kwasku cytrynowego z solą i rozproszenie jej wewnątrz buta. Ciekawą formą pozbywania się zapachu z butów jest wsadzenie ich do zamrażarki. Najlepiej uprzednio włożyć problematyczną parę obuwia do reklamówki a następnie trzymać kilka godzin w zamrażarce Popularnym sposobem pozbywania się brzydkiego zapachu z butów jest także torebka herbaty. Wsadź torebkę do obuwia i pozostaw resztę herbacie. Nieprzyjemny zapach powinien wsiąknąć w torebkę i odświeżyć stan Twojego obuwia.

Pozbywanie się brzydkiego zapachu z butów nowoczesnymi metodami

 Dla osób które posiadają regularne problemy z nieprzyjemnym zapachem z obuwia, w szczególności w trakcie letnich dni sugerujemy wykorzystanie technologii. Skutecznym sposobem na pozbywanie się zapachu z butów jest korzystanie ze specjalistycznych wkładek. Idealnym rodzajem wkładki dedykowanym do takich problemów są wkładki do butów z węglem aktywowanym. Dzięki jego właściwościom w butach redukowana jest ilość bakterii co zapobiega powstawaniu brzydkich zapachów. Alternatywnie, dobrym, tanim i skutecznym sposobem kiedy nie wiemy, jak pozbyć się zapachu z butów są dedykowane preparaty w sprayu (odświeżające, dezynfekujące).  Sprawdzą się idealnie w przypadku pełniejszych butów wykonanych z tekstyliów , adidasów i innych. Należy regularnie, po każdym użyciu spryskać wnętrze butów sprayem odświeżającym obuwie. Dzięki temu zredukujemy ilość bakterii w butach oraz pozbędziemy się brzydkiego zapachu.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2019
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 1454 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-13
Buty ładne , wygodne , atutem jest niska cena
2024-05-13
Szybko, bez problemów, polecam sprzedającego.
pixel